You are here: Home Chirurgia Centrum Kompleksowej Rehabilitacji - Konstancin

Medicaltourism.pl - Turystyka zdrowotna i medyczna w Polsce

Reklama

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji - Konstancin

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji  - KonstancinCentrum Kompleksowej Rehabilitacji to nowoczesny ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń narządu ruchu oraz w rehabilitacji neurologicznej. Oferuje szeroki wachlarz usług, dzięki czemu w jednym miejscu, w sprawny sposób i w krótkim czasie pacjent może wykonać niezbędne badania, skorzystać ze specjalistycznych porad lekarskich oraz z pełnego cyklu leczenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji  - KonstancinWysoka jakość usług, doświadczeni lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci posługujący się językiem angielskim, nowoczesny sprzęt, dobre warunki pobytu, krótki czas oczekiwania oraz atrakcyjne ceny – to nasze atuty.

Chirurgia ortopedyczna i chirurgia kręgosłupa

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji specjalizuje się w operacjach z zakresu chirurgii ortopedycznej (w tym w zabiegach artroskopowych) oraz chirurgii kręgosłupa. Misją Oddziału jest poprawa stanu zdrowia pacjentów oraz zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu.

entrum Kompleksowej Rehabilitacji  - Konstancin chirurgia


Operacje wykonują renomowani lekarze specjaliści, z wieloletnim doświadczeniem. Nowoczesny sprzęt pozwala na wykonywanie operacji zarówno metodami klasycznymi, jak i małoinwazyjnymi.

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji  - Konstancin

Po operacji pacjenci hospitalizowani są w klimatyzowanych salach pooperacyjnych, gdzie przez co najmniej jedną dobę są pod stałą opieką pielęgniarek i lekarza anestezjologa. Następnie przenoszeni są do sal oddziałowych z pełnym wyposażeniem.

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji  - KonstancinPacjenci korzystają z wczesnej rehabilitacji pooperacyjnej, w trakcie której otrzymują instruktaż co do sposobu funkcjonowania po przebytym zabiegu operacyjnym, aby szybciej wrócić do maksymalnej sprawności.  Przed wypisaniem do domu pacjent jest instruowany, jakie ćwiczenia powinien wykonywać w domu. Rehabilitację kontynuować można w CKR w systemie stacjonarnym lub ambulatoryjnym w Konstancinie lub w jednej z Filii CKR.

Chirurgia ortopedyczna
Wykonujemy operacje profilaktyczne, korekcyjne i rekonstrukcyjne schorzeń w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów, m.in.:
•    Alloplastyka totalna (wszczepienie endoprotezy) stawu biodrowego, kolanowego, stawów śródręczno-palcowych ręki.
•    Operacje korekcyjne rąk, łokci, kolan, stóp zniekształconych przez proces zapalny.
•    Operacje profilaktyczne i rekonstrukcyjne ścięgien: tenosynowektomie prostowników i zginaczy palców, rekonstrukcje zerwanych ścięgien.
•    Operacje zespołów uciskowych nerwów obwodowych (zespół cieśni nadgarstka i inne).

Chirurgia kręgosłupa
Stosujemy nowoczesne metody operacji dyskopatii kręgosłupa:
•    Endoskopowe usunięcie jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa metodą ENDOSPINE. Podczas zabiegu dokonuje się identyfikacji zmienionego chorobowo poziomu kręgosłupa przy pomocy aparatu RTG. Następnie wykonuje się ok. 2 cm nacięcia skóry, przez które wprowadzany jest endoskop z kamerą i źródłem światła. Chirurg obserwuje wnętrze kanału kręgowego na monitorze i za pomocą narzędzi chirurgicznych, przy pomocy endoskopu usuwa dysk. Zabieg trwa około jednej godziny. Po jego zakończeniu usuwa się endoskop, zakłada jeden szew i opatrunek. Po upływie jednej doby Pacjent wypisywany jest do domu. Ze względu na małą inwazyjność i niewielką destrukcję tkanek przykręgosłupowych okres rekonwalescencji jest krótszy niż w przy operacjach wykonywanych metodą tradycyjną.
•    Przezskórne usunięcie dysku lędźwiowego – nukleoplastyka technologią Coblation. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pod kontrolą rentgenowską do dysku wprowadzana jest cienka elektroda, która emituje impulsy powodujące rozpad cząsteczek organicznych tworzących dysk. Powstały materiał usuwany jest przez zespolony z elektrodą ssak. Zabieg trwa ok. 20 min. W ciągu kilku godzin po operacji Pacjent może zostać wypisany do domu.

Proponujemy również klasyczne metody leczenia chirurgicznego schorzeń kręgosłupa:
•    Dyscektomia lędźwiowa,
•    Dyscektomia szyjna z artrodezą (implant sztywny) lub z artroplastyką (ruchoma proteza dysku),
•    Dyscektomia ze stabilizacją transpedikularną w przypadku kręgozmyku i spondylozy lędźwiowej,
•    Vertebroplastyka (cementowanie kręgu) w przypadku złamań osteoporycznych i naczyniaków trzonów kręgów w odcinku piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Zabieg przeprowadzany jest pod kontrolą rentgenowską, wymaga jedynie punktowego nacięcia skóry.

Artroskopia
Wykonywane przez nas zabiegi to m.in:
•    Diagnostyczna artroskopia kolana.
•    Usuniecie uszkodzonej łąkotki metodą artroskopową.
•    Rekonstrukcja artroskopowa więzadła krzyżowego przedniego / tylnego.
•    Artroskopia lecznicza kolana w przypadkach inne niż w/w.
•    Artroskopia stawu biodrowego / skokowego / barkowego / łokciowego.
•    Artroskopowe zeszycie stożka rotatorów stawu barkowego.

Dowiedz się więcej o CKR:
Ortopedia i chirurgia kręgosłupa: http://www.ckir.pl/oferta/oddzial-ortopedii-i-chirurgii-kregoslupa/
Rehabilitacja narządu ruchu: http://www.ckir.pl/centrum-medyczne-konstancin/ 
Rehabilitacja neurologiczna: http://www.ckir.pl/oferta/rehabilitacja-stacjonarna/rehabilitacja-stacjonarna-komercyjna/  

Zapraszamy do kontaktu:
Oddział Ortopedii i Chirurgii Kręgosłupa
Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ul. Gąsiorowskiego 12/14
05-510 Konstancin-Jeziorna
Tel. +48 22 703 04 36, +48 503 002 503
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.ckr.pl

 

Sonda

O jakich ośrodkach szukasz informacji ?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Language

Informacje o Polsce

Polska.pl

Reklama

Reklama