You are here: Home Chirurgia plastyczna Warszawa - Centrum Medyczne Damiana

Medicaltourism.pl - Turystyka zdrowotna i medyczna w Polsce

Reklama

Warszawa - Centrum Medyczne Damiana

damianCentrum Medyczne Damiana przy ul. Wałbrzyskiej 46 działa jako przychodnia wielospecjalistyczna i pierwszy prywatny szpital w Warszawie. Szpital dysponuje 40 łóżkami w pokojach jedno- i dwuosobowych, 3 salami operacyjnymi, kliniką położniczą, oddziałem ogólnym i chirurgicznym. Rocznie wykonuje się tu ponad 2000 operacji. Od otwarcia w 1994 roku jedną z głównych dziedzin działalności Szpitala Damiana stanowi chirurgia plastyczna.
Firma-matka przy ul. Wałbrzyskiej posiada 2 filie: przychodnię wielospecjalistyczną z pełnym zapleczem diagnostycznym przy ul. Foksal oraz nowo otwarte  Centrum Medyczne - Klinikę Medoc przy ul. Modlińskiej. Klinika Medoc specjalizuje się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej oraz „chirurgii jednego dnia”. Lokalizacja na terenie Fortu Piontek gwarantuje pacjentom dyskrecję oraz komfortowe warunki rekonwalescencji w przyległym hotelu.

damian damian damian
damian damian damian
damian damian damian

Zabiegi i operacje:
 •  powiększenie piersi
 •  podniesienie piersi
 •  zmniejszenie piersi
 •  korekcja wad wrodzonych piersi
 •  rekonstrukcja piersi po amputacji
 •  chirurgia plastyczna w leczeniu raka z oszczędzeniem gruczołu
 •  facelifting
 •  korekcja powiek
 •  korekcja kształtu nosa
 •  korekcja odstających uszu
 •  korekcja powłok brzusznych (abdominoplastyka)
 •  odsysanie tkanki tłuszczowej (liposuction)
 •  leczenie ginekomastii
Nasz zespół chirurgów:
damianDr n. med. Jerzy Potocki
Należy do najbardziej doświadczonych chirurgów plastyków w Polsce - specjalizację uzyskał w 1974 roku. Był m.in. ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej w szpitalu warszawskiej Akademii Medycznej przy ul. Banacha oraz wieloletnim członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Członek IPRAS (International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery).

damianProf. dr hab. med. Edward Towpik

Ordynator Oddziału Chirurgicznego Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Specjalizację z chirurgii plastycznej uzyskał w 1983 roku. Szereg lat pracował za granicą - w USA i Wielkiej Brytanii. Członek m.in. British Association of Plastic Surgeons, Harvard Medical Alumni Association w Bostonie, Royal Society of Medicine w Londynie, IPRAS (International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery), przedstawiciel Polski w EQUAM (European Commitee on Quality Assurance and Medical Devices in Plastic Surgery).
damianLek. med. Sylwia Daniluk
Chirurg plastyk z 8-letnim stażem. Studia medyczne ukończyła na Akademii Medycznej w Warszawie. I i II stopień specjalizacji uzyskała w Szpitalu Klinicznym WAM. Specjalizację ukończyła pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Jerzego Strużyny. Posiada dyplomy z licznych szkoleń, staży i kursów z kraju i zagranicy min w USA, Chorwacji, Belgii, Czarnogóry, Francji.


Poniżej prezentujemy krótkie informacje o wybranych zabiegach.

damianFace-lifting - Z upływem lat skóra twarzy ulega rozciągnięciu, wiotczeje. Tkanka podskórna może zanikać, a na skórze pojawiają się zmarszczki. Zwiotczenie skóry na policzkach zaznacza fałdy przynosowe, pojawiają się nawisy bocznie od bródki i zmarszczki poprzeczne na szyi. Cechy te mogą pojawiać się w różnym wieku, zależy to zarówno od cech genetycznych, jak i wpływu czynników zewnętrznych. Dyskretne cech starzenia mogą być maskowane kosmetykami. Natomiast wyraźne zmarszczki twarzy i szyi (tzw. opadanie policzków) mogą być skorygowane jedynie chirurgiczne. Kosmetyki i wstrzyknięcia mają charakter uzupełniający.
Operację podniesienia policzków (tzw. face-lifting) wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i w asyście anestezjologa, który dodatkowo podaje odpowiednie środki dożylnie. Trwa ona ok. 3 godzin. Nacięcia wykonuje się w okolicy skroni (we włosach), tuż przed małżowiną uszną, wokół płatka usznego, poza uchem i dalej - w obszarze owłosionym. Usuwa się nadmiar skóry uzyskując jej odpowiednie napięcie i wygładzenie. Nie jest prawdziwe obiegowe twierdzenie, że jeżeli raz zrobi się face-lifting, to trzeba ten zabieg powtarzać. Natomiast z upływem lat i w miarę potrzeby - można wykonać powtórną operację.

damianPowiększenie piersi - Operacja ta polega na zwiększeniu objętości i projekcji (uwypuklenia) piersi poprzez wszczepienie endoprotez. Podstawowe wskazania to: wrodzony niedorozwój piersi, asymetria (nierówna wielkość), zanik gruczołu po okresie karmienia piersią. Powiększenie piersi wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Endoprotezy składają się z osłonki silastikowej zawierającej wewnątrz żel silikonowy lub fizjologiczny roztwór soli. Wszczepiane są pod gruczoł lub pod mięsień piersiowy. Nacięcie skóry wykonuje się najczęściej w linii fałdu podpiersiowego. Dobór właściwej protezy, jej kształtu, rozmiarów i objętości musi być rozważny. Należy uwzględnić układ i rozmiar klatki piersiowej, rozwinięcie mięśni piersiowych, wiotkość skóry. Wielkość protez powinna być dopasowana do sylwetki pacjentki. Pobyt w szpitalu zwykle nie przekracza 1 doby.

damianPodniesienie piersi - Jest to korekcja kształtu "opadających" piersi, polegająca na przemieszczeniu ku górze gruczołów piersiowych wraz z brodawkami i otoczkami - z równoczesnym wycięciem nadmiaru zwiotczałej, rozciągniętej skóry. Do "opadnięcia" dochodzi najczęściej po okresie karmienia piersią, po znacznym schudnięciu, albo - po prostu z upływem lat. Operację najczęściej wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. W wyjątkowych przypadkach (niewielkie piersi) można rozważyć użycie znieczulenia miejscowego w połączeniu z dożylnym. Blizny pooperacyjne ulokowane są wokół otoczki i poniżej - nie ma żadnych blizn powyżej - np. w obrębie dekoltu. Operacja podniesienia może służyć również do korekcji znacznej asymetrii (np. większe "opadanie" po jednej stronie). Operacja podniesienia piersi nie narusza gruczołu - nie ma zatem żadnych przeszkód dla ew. późniejszego karmienia.

Rejestracja przychodni i szpitala: tel. (+48 22) 566 22 22


damian damian

         Centrum Medyczne Damiana                           Warszawa, ul. Foksal 3/5
            Szpital i przychodnia                           (dojazd od ul. Smolnej lub ul. Foksal)
          Warszawa, ul. Wałbrzyska 46
         (przy stacji metra "Służew")

Strona www: http://www.damian.pl


mapa_warszawaOdległości:
Berlin (D) - 595 km
Wiedeń (A) - 675 km
Helsinki (FI) - 1060 km
Paryż (F) - 1600 km
Londyn (GB) - 1640 km
Rzym (I) - 1790 km
 

Sonda

O jakich ośrodkach szukasz informacji ?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Language

Informacje o Polsce

Polska.pl

Reklama

Reklama